شرکت تجهیزات پزشکی زکریاکبیر

با ما در ارتباط باشید…

۰۲۱ – ۸۸ ۷۳ ۱۱ ۷۴ – ۶

شرکت تجهیزات پزشکی زکریاکبیر

وبلاگ زکریاکبیر

دستگاه اتوکلاو (Autoclave) دستگاهی جهت استریل کردن ابزار پزشکی و آزمایشگاهی در فشار و دمای بالا و با استفاده از بخار آب میباشد. این دستگاه در بیمارستانها، آزمایشگاه ها، کلینیک ها و صنایع گوناگون از جمله صنعت بتن و مصالح ساختمانی کاربرد دارد.
اساس کار دستگاه ها رادیولوژی بر پایه ی استفاده از پرتوهای یونیزان میباشد. این دستگاه از پرتو ایکس یا رنتگن به منظور ثبت تصاویر رادیولوژی استفاده مینماید. این اشعه توسط لامپ مولد اشعه ایکس تولید میشود و سپس اشعه تولید شده به بدن وارد شده طی پردازش هایی، تصویر رادیولوژی حاصل میشود.
سرنگ لوله ای استوانه‌ای شکل و توخالی است که در انتهای آن یک پیستون تعبیه شده است و برای تزریق و یا خارج کردن مایع از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سرنگ ها هنگامی که پیستون را به سمت پایین حرکت دهیم می‌توانیم مایع را به بدن تزریق کنیم و اگر برعکس آن عمل کنیم و پیستون را به سمت بالا بکشیم ، مایع از بدن خارج می‌شود.
استابلایزر یا تثبیت کننده ی ولتاژ، دستگاهی الکترونیکی است که تغذیه ی یک وسیله ی برقی از جریان بی نوسان الکتریسیته را تضمین میکند. این وسیله در مسیر جریان برق قرار گرفته و از بروز هرگونه نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری یا برق سه فاز جلوگیری میکند.
سل کانتر یا دستگاه شمارش گلبول‌ها، یکی از پرکاربردترین و اصلی‌ترین تجهیزات آزمایشگاهی میباشند. سل کانتر از دو واژه سل در معنای سلول و کانتر به معنای شمارشگر تشکیل شده است .
ژل سونوگرافی نوعی ماده رسانا است که به منظور ایجاد ارتباط بین بدن بیمار و پروب سونوگرافی به کاربرده میشود. هدف اصلی این ژل ها، بهبود انتقال امواج فراصوت از پروب دستگاه سونوگرافی به بافت های بدن است.
پروب های دستگاه سونوگرافی یکی از مهمترین بخش های آن است که وظیفه ارسال و دریافت امواج صوتی هنگام انجام سونوگرافی را بر عهده دارد. پروب سونوگرافی ارسال و دریافت امواج صوتی را توسط اثر پیزوالکتریک انجام میدهد
دستگاه بیهوشی که با نام دستگاه بویل نیز شناخته میشود، توسط متخصص بیهوشی یا پرستار بیهوشی جهت حفظ و برقراری بیهوشی در هنگام عمل جراحی استفاده می‌شود.
اکستندر اسپرم، رقیق‌کننده‌های مایعی هستند که به اسپرم اضافه می‌شوند تا توانایی لقاح آن را حفظ کنند. رقیق کننده‌های اسپرم موجب نگهداری طولانی‌تر اسپرمها میشوند.
سونوگرافی هندهلد یکی از انواع سونوگرافی‌های پرتابل است که در مقایسه با نمونه‌های قبلی سبک‌تر بوده و مزیت‌های بسیاری دارد. باهم به بررسی کارایی و مزیت‌های سونوگرافی هندهلد می‌پردازیم...
دستگاه سونوگرافی پرتابل یکی از انواع سونوگرافی با قابلیت جابه‌جایی است، برای انتخاب بهترین نمونه لازم است ابتدا تعاریفی بیان شود و سپس شرایط انتخاب بهترین سونوگرافی پرتابل را بررسی می‌کنیم.
رادیولوژی یا تصویربرداری شاخه‌ای از پزشکی درگیر با انرژی تابشی در تشخیص و درمان بیماری‌ها است. با استفاده از رادیولوژی پزشکان می‌توانند اتفاقاتی که در بدن افتاده را ببینند.